Môže pokazený zub za zápalové procesy v tele?

Zodpovedané
31. mar 2019

Dobrý večer,

z krvi mi vyšli zvýšené hodnoty sediment.

Môže pokazený zub za zápalové procesy v tele?

Ďakujem

Dobrý deň,

mŕtve zuby, chronické nálezy na koreňových hrotoch, hnisavé parodontálne vačky, ale aj rozsiahle kazy a zápaly ďasien a slizníc v ústnej dutine môžu mať za následok rôzne zmeny v tele. Odporúčam absolvovať u svojho zubného lekára vyšetrenie na fokusy.

Okrem klasickej preventívnej prehliadky vám zubný lekár zhotoví panoramatický röntgenový snímok, aby posúdil, či sa v oblasti koreňov v kosti alveolárneho hrebeňa nenachádza ložisko baktérií. Tie by sa mohli šíriť krvnou cestou do tela a tak vplývať na zdravie srdca, obličiek, kĺbov, reprodukčného systému atď.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská