Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem mať teplotu zo zápalu nervu?

Zodpovedané
Zuby
31. jan 2020

Dobrý deň,

som v 25. týždni tehotenstva a včera som bola u zubárky kvôli bolesti. Záver je taký, že mám zápal nervu. Zubárka mi vyvŕtala zub, dala mi tam nejakú pastu na odumretie nervov v zube.

O 2 týždne mám prísť nervy vytiahnuť. Keď som prišla domov, tak z ničoho nič mi vyskočila teplota na 38°C a mala som triašku.

Hneď som volala doktorke, že sa necítim zle a ani ma nebolí zub, ale že mám teplotu. Povedala, že to nie je zo zapáleného nervu.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

horúčka a triaška sú klasickými prejavmi infekcie v tele, môže však ísť o hocijakú inú infekciu, nesúvisiacu so zubom, napríklad ochorenie dýchacích ciest.

V tehotenstve je vplyvom hormonálnych zmien pozmenená aj reakcia imunitného systému a preto sa mohlo stať, že ste "niekde niečo chytili", čo vám náhle oslabilo imunitu.

Náhly pokles imunity tak mohol vyvolať samotné prepuknutie zápalu zubnej drene, hlavne ak išlo o akútny stav (silné náhle bolesti zuba bez predošlých problémov).

Súhlasím s vašou zubnou lekárkou v tom, že horúčka nie je bežnou reakciu tela na zápal zubnej drene ani na ošetrenie s použitím umŕtvujúcej pasty.

Ak vás daný zub momentálne nebolí, ani nie ste v jeho mieste opuchnutá, nemala by horúčka súvisieť s ložiskom infekcie v zube so zapálenou dreňou.


Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská