Musíme ísť s rozťatou uzdičkou nad hornými zúbkami k lekárovi?

Zodpovedané
14. apr 2019

Dobrý deňm

moja dcéra dnes spadla a rozťala si uzdičku nad zúbkami.

Máme to nechať, aby sa to zahojilo samo, alebo s tým treba ísť k lekárovi?

Môže to mať nejaké následky v budúcnosti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam ísť s dcérkou v dohľadnej dobe k zubnému lekárovi kvôli kontrole predných zúbkov, ktoré pri páde tiež zachytili náraz.

Po zahojení ranky by mal zubný lekár uzdičku skontrolovať, či nespôsobuje bolesť, neznemožňuje normálne odkúsnuť potravu alebo rozprávať.

Namiesto kefky nateraz čistite zúbky mokrou gázou namotanou na prste alebo mokrou mäkkou handričkou, prípadne silikónovým náprstkom. Následky pre budúcnosť nepredpokladám.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská