Nemohol ústny výplach Glimbax uškodiť bábätku?

Zodpovedané
23. feb 2019

Dobrý deň,

som v 8. týždni tehotenstva a boleli ma strašne zuby, tak som si spravila ústny výplach sirupom Glimbax. Po vypláchnutí zubov som vodu hneď vypľula.

Nemohlo to uškodiť bábätku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

počas tehotenstva sa vplyvom hormónov zhoršujú problémy s ďasnami, čo môžete pociťovať ako bolestivé.

Dôkladné čistenie zubov mäkkou kefkou a medzizubných priestorov niťou a/alebo medzizubnými kefkami je v tomto období veľmi dôležité. Je tiež rozumné absolvovať počas tehotenstva preventívnu prehliadku 2krát (prvý a tretí trimester).

Ak máte na zuboch povlaky a zubný kameň, neváhajte absolvovať aj profesionálnu dentálnu hygienu. Pretrvávanie zubného kameňa bude ďasná dlhodobo dráždiť a ústne vody či výplachy nezaberú.

Glimbax ústny výplach nie je počas tehotenstva zakázaný, ale mali by ste ho používať len na základe odporučenia vášho zubného lekára.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská