Nové zúbky vytláčajú mliečne jednotky

Zodpovedané
7. dec 2018

Dobrý deň,

prosim o radu ohľadom problému mojej 5 ročnej dcérky. Pôvodné mliečne jednotky jej ešte nevypadli a slabo sa kývajú. Za nimi sa jej už začali tlačiť nové jednotky.

Máme navštíviť zubného lekára, alebo ešte počkať a vyhnúť sa stresu v prípade, že by zúbky museli von?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň,

mliečne jednotky budú musieť ísť von v každom prípade.

Väčšinou sa o resorbciu (úplné rozpustenie) ich koreňov postarajú prerezávajúce sa trvalé zuby, ak však nie sú v mieste pod mliečnymi zubami, ale akoby v druhom rade, môže nastať situácia ako u vašej dcérky. Jej mliečne jednotky budú potrebovať pomoc. Čo najskôr by ste jej ich mala dať u zubného lekára vytiahnuť. To uvoľní priestor a tak pomôže trvalému zubu zaradiť sa na svoje miesto.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská