Oplatí sa mi strojček, keď mám hlboký zhryz?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 30 rokov a netolerujem endodoncie. Hneď mi musia zub vytrhnúť. Chýba mi hore 8,7,6 a dole 6. Mám aj hlboký zhryz.

Ako odporúčate riešiť 8,7,6?

Je tu obrovské riziko, že mi telo nepríjme implantáty. Som mladá a nechcem prísť o všetky zuby.

Oplatí sa mi strojček, keď mám hlboký zhryz?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade hovoríme o II. triede defektov chrupu. Ide o jedno/obojstranne skrátený zubný oblúk bez medzier alebo s medzerami vo zvyškovom chrupe, pričom u vás došlo k strate všetkých stoličiek.

Pre túto triedu defektov chrupu je vhodná zubná náhrada so zmiešaným prenosom žuvacích síl, ktorá sa sčasti pripája na zuby a sčasti opiera o sliznicu alveolárneho hrebeňa, takzvaná čiastočne snímateľná zubná náhrada.

Ak uvažujete nad implantátmi, najdôležitejšia je dokonalá dentálna hygiena a kompletná sanácia (ošetrenie) chrupu.

O možnosti zvýšenia zhryzu sa poraďte so zubným lekárom protetikom, ktorý bude u vás riešiť skrátený zubný oblúk.
Ak usúdi, že je liečba čeľustným aparátom žiaduca, odporučí vám vyšetrenie a konzultáciu u čeľustného ortopéda.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská