Po akom čase môžem zmeniť zubára?

Zodpovedané
1. sep 2019

Dobrý deň,

minulý mesiac som navštívila zubára a chcem ho zmeniť.

Môžem ho zmeniť hneď, alebo je tam nejaká lehota, ktorú musím dodržať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zubného lekára môžete zmeniť kedykoľvek, ale nemôžete mať naraz dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s 2 zmluvnými zubným lekármi.

Starý zubný lekár vás musí vyradiť a nový zubný lekár o tom bude potrebovať potvrdenie, aby vás prijal.

Najlepšie bude ak svojho starého zubného lekára požiadate o vyradenie z evidencie a odpis zo zdravotnej karty a tieto dokumenty priamo donesiete novému zubnému lekárovi.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská