Viete mi odporučiť paradentológa v Nitrianskom kraji?

Zodpovedané
13. júl 2020

Dobrý deň,

viete mi odporučiť paradentológa v Nitrianskom kraji?

Ďakujem

Dobrý deň,

o vyšetrenie parodontu (závesného aparátu zubov) u parodontológa musí prostredníctvom výmenného lístka požiadať váš zubný lekár, on vám bude vedieť aj odporučiť špecialistu vo vašom meste/kraji.

Žiaľ, nie som oprávnená odporúčať vám konkrétneho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, preto sa v prvom rade porozprávajte so svojím zubným lekárom.

Váš zubný lekár vie na základe sledovania priebehu vývoja paradontózy (počas preventívnych prehliadok a pravidelnej profesionálnej dentálnej hygieny) u vás najlepšie posúdiť, či je stav stabilizovaný alebo časom pomaly dochádza k jeho zhoršovaniu.

Vie tiež posúdiť stav vašich ďasien, stupeň domácej dentálnej hygieny, prípadnú kývavosť daných zubov a výšku alveolárnej kosti (ak pravidelne zhotovoval röntgenové snímky, vie z nich „vyčítať“, či kosť rokmi ustupuje).

K špecialistovi – parodontológovi by vás mal odporučiť na základe tohto pozorovania a stanovenej predpokladanej diagnózy, ktorú má špecialista potvrdiť a následne určiť liečbu.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská