Vypadnutá plomba u 6 ročného syna

10. feb 2019
Dobrý deň,

náš zubár dva týždne neordinuje, tak sa chcem poradiť ohľadom 6 ročného syna, ktorému včera vypadla plomba z mliečnej štvorky. Má tam dieru. V tej diere to má čierne, ale nebolí ho to.

Je to normálne, alebo sa mu tam kazil zub pod plombou?

Tento zub mal opravovaný už dvakrát. Raz len vyškrabkaný a zaliaty rivou, ale šíril sa mu tam kaz, tak ho vŕtali a dali mu Admiru Fusion.

Ďakujem za odpoveď
Dobrý deň,

Admira Fusion je inovatívny estetický výplňový materiál na báze čiastočiek skla, nano-častíc a špeciálneho typu keramiky, s výbornými vlastnosťami pri spracovaní a mimoriadnou odolnosťou.

Materiál je určený okrem mnohého iného aj k ošetreniu mliečnych zubov. K zlyhaniu výplne mohlo dôjsť v dôsledku vtečenia sliny do vyvŕtaného priestoru, čím sa materiál nepripojil k zubnému tkanivu. U detí to častejšie býva kvôli obtiažnej aplikácii (horší prístup/malý priestor) aj horšej spolupráci detského pacienta.

Čierna spodina, ktorú popisujete, môže byť zvyškom kazu, ktorý je príliš blízko zubnej drene a zubný lekár sa rozhodol ho pod výplňou ponechať.

Odporúčam zúbok dobre čistiť a v prípade citlivosti vyhľadať zubného lekára skôr, ako sa ten váš vráti do ambulancie, prípadne si zistiť, kto ho zastupuje.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli