Aké náležitosti musí obsahovať zmluva o vysporiadaní majetku?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

s manželom chceme vyhotoviť písomnú zmluvu o rozdelení majetku na základe Rozsudku zrušenia BSM manželov počas trvania manželstva.

Jeden právnik mi povedal, že sama si to nenapíšem tak, aby mi to prešlo. Vlastníme nehnuteľnosti s pozemkami, ktoré sú na liste vlastníctva. Jedna neskolaudovaná budova tam ešte nie je. Mám len geom. plán, v ktorom je zakreslená.

Na internete som čítala, že musia byť dodržané náležitosti podľa nového katastrálneho zákona, aby zmluva ako súčasť návrhu na vklad prešla na katastri.

Aké náležitosti musí zmluva obsahovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tak ako Vám povedal predchádzajúci advokát, tak Vám aj ja odporúčam dať si to vypracovať advokátom, aby ste nenadávali na byrokraciu úradov, ktorá ale nie je byrokraciou, ale oprávnene požaduje na takýto právny úkon konkrétne náležitosti.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu