Ako a kde zistíme, či ma priateľ dlžoby?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom priateľových problémov. V minulosti bol lajdák, čo sa týka platenia.

V roku 2015 nezaplatil PZP na auto, resp. bol v tom, že je zaplatené. Poisťovňa mu vraj poslala upomienku, ktorú si ale nepamätal, že ju prevzal. Od 2015 ho absolútne nikto nekontaktoval. Až teraz prišiel z okresného sudu platobný rozkaz na úhradu plus trovy konania. Výška trov je vyššia ako samotná pohľadávka + úroky z omeškania.

Je v poriadku, že dlhu nikto roky neinformoval?

Ako a kde sa dá zistiť, či má ešte dlžoby?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak mu prišiel platobný rozkaz, mal posúdiť či je nárok premlčaný, alebo nie a brániť sa.

A dlžoby sa evidujú na rôznych miestach.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu