Ako dokážeme, že osoba nelegálne pracuje a má príjem?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. Keď bola moja svokra ešte vydatá za svojho muža, tak brali spolu úver. Po čase sa rozviedli. Exekútor jej strháva každý mesiac z platu určitú čiastku a jemu nie, keďže nemá účet, pracuje na čierno.

Ako sa dá dokázať, že aj on má príjem?

Dá sa voči tomu brániť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
po právnej stránke je to ťažké poradiť. Jediným možným spôsobom je odsledovať si, kde pracuje, a nahlásiť to na Inšpektorát práce a jemu do očí povedať, že ak nezačne platiť, tak ho budete stále nahlasovať až nakoniec ho nikto nebude chcieť zamestnať. Nikto totiž nebude riskovať kontroly a pokuty môžu byť vysoké a dôsledky (nemožnosť účasti na verejnom obstarávaní) omnoho vážnejšie

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu