Ako napísať žiadosť o rozvod, keď manžel s rozvodom nesúhlasí?

Zodpovedané
9. máj 2023

Dobrý deň,

rada by som požiadala o vzor na spísanie návrhu žiadosti o rozvod, keď manžel nesúhlasí s rozvodom. Máme 2 maloleté deti, o ktoré sa starám ja. S manželom spolu nežijeme už vyše dvoch rokov.

Treba dať do návrhu aj znenie rodičovskej dohody?

Teda moju predstavu dohody.

O aké výživné môžem žiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzor na rozvod manželstva aj s návrhom na úpravu práv a povinností k maloletým deťom nájdete na internete. Prípadne oslovte advokáta, ktorý Vám návrh spíše so všetkými náležitosťami.

Podmienkou návrhu na rozvod nie je súhlas manžela. K návrhu môžete priložit aj návrh rodičovskej dohody.

Čo sa týka výživného, tak neviem, aké môžete žiadať. Nepoznám Vaše majetkové pomery a potreby Vašich detí.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz