Ako postupovať, keď dieťaťu nebolo priznané sirotské?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

pred 8. rokmil mi zomrel partner a z tohto vzťahu mám synka.Keď sme chceli zostať bývať v domčeku, ktorý som platila od začiatku a aj poctivo doteraz platím, tak sme museli prijať plusy a aj mínusy.

Získali sme dom s hypotékou. OTP banka nám stále nedala zmluvy hypotéky na synove meno. Dokonca siahli na peniaze, ktoré vkladám na hypotéku a splácam nimi drzuhý dlh, ktorý nebohý priateľ urobil.

Žiadala som o sirotské, ktoré mi však bolo zamietnuté. Dôvod zamietnutia bol, že otec nemal dochodenú školu a nemal prácu na zmluvu. Chýbal nejaký zápočet v sociálnej poisťovi. Po odvolaní som bola na súde v Nitre.

Sudkyňa povedala, že zákon je taký, že to nemôže odsúhlasiť.

Je normálne, aby maloleté dieťa zdedilo dlhy a nemá nárok na sirotské?

Keď dieťa dedilo, malo 3,5 roka.

Ako mám ďalej postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

právu sociálneho zabezpečenia sa nevenujem.

Zadajte, prosím, túto otázku do skupiny právne poradenstvo a ak chcete anonymne, tak o to požiadajte moderátorku.

V skupine je najmenej jedna skvelá odborníčka, ktorá Vám odpovie na otázku

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu