Ako postupovať, keď ex nezaplatil tento mesiac výživné?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

môj ex má súdom danú povinnosť platiť výživné na dcéru 150 eur. Od minulého týždňa sa neozýva. Správy prečíta, ale nereaguje. Telefón mi nezdvíha, výživné v tomto mesiaci nezaplatil.

Dá sa s tým niečo robiť?

Musím počkať kým 3 mesiace nezaplatí a až potom sa bude dať niečo robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete podať návrh na exekúciu, a to sama elektronicky prostredníctvom elektronickej schránky alebo prostredníctvom exekútora. Stačí, ked k nemu zájdete osobne s rozsudkom a požiadate o spísanie návrhu na exekúciu.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz