Ako prepíšem na seba polku bytu, keď otec má exekúcie?

Zodpovedané
15. sep 2019

Dobrý deň,

zdedila som polku bytu po nebohej mamke. Po rozvode s mojím otcom neprebehlo vysporiadanie majetku. Otec má na svojej polovici exekúcie. Teda on tu nebýva niekoľko rokov a neplatí nič ohľadom bytu. Zároveň ani na mňa, bol trestne stíhaný a zároveň na prokuratúre do konca minulého roka.

Ide o to, že byt chcem prepísať na seba cez darovaciu zmluvu.

Môžu to napadnúť veritelia?

Môžem dodatočne žiadať výživné?

Ukončila som štúdium a otec prestal platiť od augusta minulého roku.

Ako dostanem 8000 eur za čo bol trestne stíhaný?

Mohla som ho udať len chcem, aby mi podpísal darovaciu zmluvu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tým, že je voči nemu vedená exekúcia, tak predpokladám, že má zakázané prevádzať majetok. Preto darovacia zmluva neprichádza do úvahy.

Okrem toho by to bolo napadnuteľné veriteľmi ako ukrácujúci právny úkon. Takže buď si otec vyporiada ostatné exekúcie a následne Vám po skončení exekúcií prevedie svoj podiel darovacou zmluvou alebo tento podiel získate kúpou za cenu podľa znaleckého posudku od exekútora, ktorý je ako prvý v poradí zapísaný na liste vlastníctva.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu