Ako riešiť majetok v prípade, že nie sme manželia a máme dieťa?

Zodpovedané
22. júl 2019

Dobrý večer,

žijeme s partnerom v spoločnej nehnuteľnosti, ktorá je napísaná pól na pól. Máme dieťa.

Momentálne riešime, čo by bolo v prípade, že sa jednému z nás niečo stane. V budúcnosti sa chceme vziať, ale pokiaľ viem, tak majetok pred sobášom sa nezapočítava do BSM.

Ako túto situáciu vyriešiť? Závetom? Akým spôsobom spísať závet? Kde? Koľko to stojí?

Ako riešiť majetok v prípade, že nie sme manželia a máme dieťa?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

dieťa je prvým, kto dedí. Takže ak by nastala táto negatívna skutočnosť, tak po zosnulom dedí v 1. skupine dieťa.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu