Aký je postup pri rozvode, keď mi je manžel neverný?

Zodpovedané
9. máj 2023

Dobrý deň,

v januári som podala žiadosť o rozvod. Máme 4 deti: 19,16,13, 3. Dôvodom rozvodu je niekoľko mesiacov trvajúca manželova nevera. Vo februári sme mali Kocher. K ničomu sme nedospeli. Manžel sa tam vyjadril, že vie čo spravil. Boli sme v manželskej poradni. Teda manžel iba 2x. Vraj načo. On vie, kde je problém.

Na Kocher som žiadosť nestiahla, nechali sme to ako keby otvorené.

Prídu mi nejaké papiere a prebehne súd?

Na rozvode stále trvám.

Aký je ďalší postup?

V poradni, kde sme boli, psychológ nemal nijaké papiere od nás zo súdu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko je žiadosť o rozvod, resp. návrh podaný na súde a nezobrali ste ho späť, príde Vám predvolanie na pojednávanie zo súdu elektronicky alebo poštou.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz