Bude mať syn nárok na dedičstvo po otcovi?

Zodpovedané
15. sep 2019

Dobrý deň,

môj bývalý priateľ je na tom zdravotne veľmi zle. Jediným jeho dedičom bude náš spoločný maloletý syn. Oficiálne však bývalý priateľ nevlastní nič. Všetko je napísané na jeho rodičov. Byt, chalupa, garáž, auto.

Má však veľa dlhov a exekúcii, preto všetko napísal na rodičov.

Bude mať náš syn nárok na nejaký podiel z dedičstva po starých rodičoch, ktorý teraz vlastnia všetko?

Otec dieťaťa ma 3 ďalších súrodencov a obaja jeho rodičia žijú.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Váš syn bude zákonným dedičom po starých rodičoch.

Samozrejme, ak vôbec bude čo dediť a ak napr. počas dedičského konania nezataja Vášho bývalého priateľa.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu