Čo s 11-ročným dieťaťom, ktoré matka nechce?

Zodpovedané
18. máj 2023

Dobrý deň,

vychovávam 11-ročného syna, ktorý je zverený matke. Matka si ho odmieta vziať. Ja ho tiež nechcem, chcem ho vrátiť matke.

Čo v takomto prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by bolo vhodné sa zamyslieť nad najlepším záujmom dieťaťa. V prípade, že o dieťa a jeho výchovu nemá záujem ani jeden z rodičov, dieťa skončí v detskom domove alebo v pestúnskej starostlivosti. Prípadne sa ho môžu "ujať" príbuzní.

Situáciu môžete riešiť so sociálnom kuratelou, ktorej oznámite, že matka sa o dieťa odmieta starať.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz