Dá sa odvolať voči rozhodnutie psychiatričky?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

brat mal nehodu a zistili mu zvýšené pečeňové testy. Záver neurológa bol, že je alkoholik. Poslali ho na psychiatrické vyšetrenie, kde doktorka z dverí na neho skríkla, že čo od nej chce. Vzali mu vodičský preukraz. Brat vzal papiere, že skúsi inde, lebo prístup 0 bodov. Tá psychiatrička ho nahlásila na preskúmanie psychickej spôsobilosti.

Záver psychologičky - je spôsobilý na vedenie motorových vozidiel. Ale tým, že neurologička mu dala takú diagnózu a psychiatrička ho nahlásila, i napriek spôsobilosti mu musia vziať VP na 2 roky.

Brat bol za druhým psychiatrom a ten mu nepovedal, že musia vziaž VP.

Ako môže psychiatrička niekoho hlásiť dopravnému inšpektorátu. ak nemá o pacientovi napísanú ani čiarku?

Dá sa vziať VP na menej ako 2 roky?

Dá sa odvolať voči tomu rozhodnutiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

psychiater nie je štátnym alebo verejným orgánom. Preto nie je možné sa odvolať, ale rieši sa to inou procedúrou.

Váš brat by si mal nájsť ochotného psychiatra a nie niekoho, kto má vopred predsudky.

Dôležité je, že to musí byť na papieri ako stanovisko psychiatra. Tú pôvodnú psychiatričku by som dal na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou kvôli tomuto postupu.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu