Exmanžel neplatí výživné načas. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

exmanžel mi neplatí načas výživné. Keď mu pripomeniem, že ma napísané, že k 12. dňu v mesiaci mi má dať peniaze, tak mi povie, že on je živnostník a nemôže za to, že mu nevyplatili faktúru. A že čo im dáva on, to som povinná dať aj ja.

Momentálne mi nezaplatil asi dva mesiace. Samozrejme, že na to si dá pozor, aby neprekročill 3 mesiace. Na staršiu dcéru mu určili 120 eur a na mladšiu 100 eur, lebo mladšia vtedy ešte nechodila do školy. Teraz už chodí aj mladšia dcéra do školy, tak by som chcela požiadať o zvýšenie.

Môže sa brániť tým, že je živnostník a má nevyplatené faktúry?

Ďakujem

Dobrý deň,

už dvadsaťdva rokov je súčasťou siete štátnych orgánov inštitút súdneho exekútora.

Tak to skúste dať na exekúciu a možno sa pošťastí.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu