Je auto na leasing kúpené pred manželstvom súčasťou BSM?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

pred manželstvom som si kúpila auto na leasing, ktoré splácam aj počas manželstva (cca 1, 5 roka).

Bude toto auto súčasťou BSM po skončení leasingu a po prepísaní auta na mňa ako majiteľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bude auto na Vás prepísané kúpnou zmluvou uzatvorenou počas manželstva, tak auto bude patriť do BSM.

Môžete však s manželom u notára spísať zápisnicu, že auto bude vyňaté z BSM a bude patriť do Vášho výlučného majetku.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz