Je lepšie opravovať dom pred uzavretím, alebo až po uzavretí manželstva?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

iba muž vlastní dom na jeho úver, ja s tým nemám nič spoločné. Adresu má on inú. Potrebujeme dom opraviť.

Je lepšie až v manželstve, aby moje úspory idúce do domu mali význam v tom zmysle, že sme niečo nadobudli spolu v prípade rozvodu či smrti?

Mala by som nárok na vyplatenie?

Alebo musíme mať obaja tú istú adresu v tom dome na úver?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že Váš manžel vlastní majetok vo výlučnom vlastníctve, v prípade rozvodu by ste nemala na dom nárok ani za situácie, že do neho investujete. Mala by ste nárok na tzv. vnos, tedy investíciu do jeho výlučného majetku a polovicu zaplatených splátok na úver.

Doporučujem všetky investície mať zdokladované, prípadne odsúhlasené manželom.

Adresa s majetkom nemá nič spoločné.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz