Je potrebné spomenúť v darovacej zmluve, že je na byt hypotéka?

Zodpovedané
7. aug 2022

Dobrý deň,

manžel mi ide darovať 1/2 bytu nadobudnutého pred manželstvom, ktorý je zaťažený hypotékou. Teraz po refinancovaní tam figurujem ako spoludlžník. Banka ma informovala, že ako spoludlžníka ma môže manžel zapísať na LV bez dodatočného súhlasu banky, pretože to majú ošetrené v záložnej zmluve.

Je potrebné v darovacej zmluve spomenúť, že je na byt hypotéka?

Stačí na darovacej zmluve podpis overiť úradne, alebo to musí urobiť notár?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné spomenúť v darovacej zmluve, že v na liste vlastníctva v časti C je zapísané záložné právo.

Ohľadom overenia podpisu na darovacej zmluve Vám bude postačovať overenie úradne, teda na matrike.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz