Kedy môžem požiadať o osobný bankrot?

Zodpovedané
22. júl 2019

Dobrý deň,

minulý rok som si brala pôžičku v Slovenskej sporiteľni vo výške 22 000 eur. Brala som ju pre moju mamu, lebo mala dlhy. Dohodli sme sa, že mi bude dávať na splátky. Už to bude rok čo mi peniaze nedáva. Splátky som platila z výplaty, potom z materskej. Teraz dostávam už len rodičovský príspevok a nemám z čoho platiť 293 eurovú mesačnú splátku.

Preto som sa rozhodla, že to od tohto mesiaca prestávam platiť. Nevidím riešenie ani v odklade splátok, lebo sa za ten čas nič nezmení. Do práce sa vrátiť nemôžem.

Po akej dobe neplatenia to prejde na exekúciu?

Kedy môžem požiadať o osobný bankrot?

Môžem žiadať o osobný bankrot aj bez exekútora?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

AD 1: to sa nedá odhadnúť
AD 2: po tom, ako sa voči vám začne aspoň jedna exekúcia
AD 3: nie

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu