Mám nárok na zvýšenie výživného, keď dostávam náhradné výživné?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Dcéra nastúpi od budúceho septembra do škôlky.

Mám nárok na zvýšenie výživného aj napriek tomu, že otec maloletej si neplní vyživovaciu povinnosť a dostávam náhradné výživné?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na zvýšenie výživného sa odvíja od potrieb dieťaťa a príjmov rodičov.

Neschopnosť otca platiť výživné a platenie náhradného výživného štátom nemôže byť dôvodom na zamietnutie návrhu na zvýšenie výživného.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu