Mám podať sťažnosť na vedúcu predajne?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V predajni Camaieu som si kúpila krásnu bundu za 50 eur.

Išla som ju prvýkrát prať podľa štítku na bunde. Bolo tam, že prať na 30tke. Ale keďže bunda bola drahá, oprala som ju na 20tke. Keď som ju vytiahla z práčky, tak pierka v bunde boli všade pokope a aj farbu stratila.Tak som si našla číslo a volala do predajne. Pani som povedala, čo sa mi stalo a že som ju prala podľa návodu. A ona ze, tu bundu treba prať s tenisovými loptičkami. Mne to nikto nepovedal. išla som spísať reklamáciu. Ukázala som jej bundu a ona že, to je asi nejaká výrobná vada, že ich asi prestanú vyrábať tie bundy.

O 3 dni mi volali z predajne, že mi reklamáciu uznali a že už nemajú tu istú bundu v mojej veľkosti, tak že mám prísť namiesto nej si teda vybrať niečo. Dnes som išla do predajne, ale nič ma neoslovilo. Išla som k pokladni a prišiel šok.

Predavačka, s ktorou som to všetko riešila (vedúca predajne) mi hovorí, že oni mi tu reklamáciu zamietli, kvôli tomu, že som ju zle prala. Najskôr mi povedala že ta bunda sa perie jedine v čistiarni a potom mi hovorí, že to treba prať s tenisovými loptičkami. Na lístkoch na boku bundy, kde ich je asi 8, je to tam miniatúrne napísané.

Potom mi povedala, že jej kolegyňa z Bratislavy má všetky farby z tejto bundy a perie to doma na vlastné riziko Ešte som jej povedala, že ako je možné, že mi volali minulý týždeň, že mi to uznali a teraz je to už neplatné.

Mám podať sťažnosť na vedúcu predajne?

Ako mám ďalej postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v skupine právne poradenstvo, kde ste sa to pýtali, ste dostali právnické aj laické odpovede. Neopakujte, prosím, otázky.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu