Manžel fajčí marihuanu. Ako dosiahnem, aby mu súd nedovolil styk s dcérou?

Zodpovedané
24. máj 2023

Dobrý deň,

sme 5 rokov manželia, máme spolu 6-ročnú dcérku. Manžel od začiatku nášho vzťahu fajčil trávu a teraz ju už fajčí v takom množstve, že už mám z toho obavy.

Keď to nemá, tak je nervózny a stále sa hádame. Myslím, že už mu to začalo škodiť na psychiku. Už veľakrát som sa snažila to vyriešiť, ale bez úspechu. Nemám inú možnosť ako od neho odísť a dať mu ultimátum. Buď s tým skončí, alebo sa s ním rozídem.

Je na tom závislý a podľa mňa bude musieť ísť na liečenie. On však na liečenie ísť nechce. Chcem odísť, lebo už to ide s nami dole vodou. Bojím sa, že ak odídem aj s dcérkou, že bude robiť problémy.

Ako dosiahnem, aby mu súd nedovolil styk s dcérou?

Ako uspieť na súde?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ manžel dcére neubližuje, súd mu styk s dcérou nezakáže. Závislosť na marihuane by ste u súdu však musela preukazovať vy, čo je podľa mojej praxe veľmi náročné, nakoľko súd manžela na žiadne testy sám nepošle.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz