Môže ma priateľov brat vyhodiť z domu?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

som rozvedená a s terajším priateľom sme spolu 3 roky. Teraz v januári sa nám má narodiť spoločne bábätko. Priateľ je spoluvlastník rodičovského domu, kde jedna polovica (spodok domu) je v jeho vlastníctve a vrchná časť (poschodie) je jeho brata.

Nastala taká situácia, že sa musím presťahovať k nemu aj s mojimi deťmi z bývalého manželstva. A to preto, lebo mi už nepredĺžia zmluvu v byte, kde teraz bývam.

Náš spoločný synček sa narodí s vadou na nožičke, ktorú mu vedia liečiť len v Žiline.

Je možné, aby ma jeho brat mohol vyhodiť z domu ako spoluvlastník?

Majú nedobré vzťahy.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý večer,

Vaše užívacie právo ak bude odvodené od spoluvlastníckeho podielu Vášho partnera, tak jeho brat Vás nemôže vyhodiť z domu.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu