Môže mi súd, alebo manžel nariadiť, kde mám bývať?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Budeme sa rozvádzať a manžel mi podsúva rozporuplné informácie. Najprv chcel, že budeme mať striedavú starostlivosť. Ja s ňou nesúhlasím, nakoľko on je veľmi často pracovne preč. Napríklad za mesiac október bol na Slovensku len 5 dní. Ďalšia prekážka je, že on so mnou nekomunikuje. To som sa mu snažila vysvetliť, tak mi povedal, že ok. Nech mám deti, ale nesmiem bývať v dome mojej mami a nesmiem mať zvieratá. Keď som mu s kľudom povedala, že on mi nemôže diktovať, kde mám bývať (žiaľ, ja momentálne nemám inú možnosť bývania),tak mi povedal, že on sa so mnou rozprávať nebude.

Môže mi súd, alebo manžel nariadiť, kde môžem/nemôžem bývať?

Môže mi súd, alebo manžel zakázať mať zvieratá?

Mám 2 psov, ktorí žijú vonku. Nie s nami v dome a deti žiadne alergie nemajú.

Muž ma stále vyhadzuje z domu (dom nadobudol počas manželstva darovacou zmluvou), ale mám odísť bez detí. Bojím sa odísť len tak, aby ma náhodou neskôr pri súde neobvinil z toho, že som deti opustila.

Môže byť nejakým spôsobom použité voči mne na súde pri rozvode, ak by som s deťmi odišla preč s tým, že manželovi by som samozrejme povedala kam idem?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede

Dobrý deň,

pokiaľ žijete v Iráne, tak áno.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu