Môže zamestnávateľ prinútiť zamestnancov využívať stravné lístky len v závodnej jedálni?

Zodpovedané
15. sep 2019

Dobrý deň,

manžel má v zamestnaní callio kartu, ktorú im nabíjajú raz mesačne v hodnote stravných lístkov, na ktoré majú nárok podľa počtu odpracovaných dní. Od nového mesiaca zamestnávateľ chce nabíjať túto sumu za stravné lístky na dochádzkovú kartu, ktorú budú môcť používať len v závodnej jedálni. Mnohí zamestnanci to nechcú, pretože si nosia vlastné jedlo, prípadne objednávajú z iných zdrojov.

Môže zamestnávateľ takto obmedziť zamestnancov a prinútiť ich využívať stravné lístky len v závodnej jedálni?

Čím sa majú ohradiť zamestnanci, keďže tento postup zamestnávateľa sa im zdá neprijateľný?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ koná správne.

Je výlučne na zamestnávateľovi, ako stravovanie zabezpečí. Zamestnanec v tomto smere nemá možnosť sa brániť tomuto postupu. Iba ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu