Môžem podať žiadosť o zvýšenie výživného súčasne na maloleté a aj dospelé dieťa v jednej žiadosti?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výživného.

Môžem podať žiadosť o zvýšenie výživného súčasne na maloleté a aj dospelé dieťa v jednej žiadosti, pokiaľ mám od dospelého dieťaťa splnomocnenie overené notárom práve na tento účel?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to nie je možné. Plnoleté dieťa je plne spôsobilé, preto vo vzťahu k nemu sa musí viesť samostatné konanie.

To však nevylučuje, aby ste ho na základe plnej moci zastupovali v tomto konaní.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu