Môžem pri podaní BSM vymáhať polovičné náklad spätne od bývalej manželky?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

v júni 2019 som sa rozviedol s manželkou. V spoločnej domácnosti sme nežili od marca 2018. Ona odišla bývať k svojim rodičom a ja k novej partnerke. Po odchode sa vzdala všetkých záväzkov týkajúcich sa domu. Neplatila hypotéku a ani réžiu na dom. Odmieta platiť polovicu.

Dom opustila dobrovoľne a domáha sa dostať do domu pre veci, ktoré tam zostali - nábytok, spotrebiče. Ja s tým nesúhlasím, keďže záväzky neplatí. Všetko platím sám.

Môžem pri podaní BSM vymáhať polovičné náklad spätne?

Je možné vydať predbežné opatrenie, aby začala splácať polovicu nákladov až do vysporiadania BSM?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

manželka nemá právo si len tak prísť a vziať hnuteľné veci.

BSM je predmetom vyporiadania. Pri výpočte podielov sa prihliada aj na to, že platíte hypotéku iba Vy.

BSM si môžete vyporiadať dohodou, alebo sa obrátiť na súd.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu