Môžem udať za ublíženie na zdraví osobu aj dodatočne?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý deň,

pred pol rokom ma otec môjho dieťatka fyzicky napadol. Spôsobil mi aj modriny na brušku. Udrel ma do neho. Týždeň nato sa mi narodil drobček (predčasne). Ide o to, že vtedy som ho neudala. Mala som to spraviť, no nespravila som. To mi je teraz ľúto. Mám papiere z nemocnice, lebo hneď v ten deň som utekala na pohotovosť, či je bábätko v poriadku. Keď som išla ešte o nejaké dva dni na kontrolu, už boli na brušku aj modriny.

Môžem ho udať aj dodatočne?

Počas celý polrok mi vypisoval, či už dobré správy a aj zlé. Ale zdá sa mi, že sa to začína zhoršovať. Bývalý priateľ je drogovo závislý a v papieroch nie je vedený ako otec. Otcovstvo ani nepriznal.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

trestné oznámenie môžete podať, ale musíte preukázať tieto tvrdenia.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu