Môžem žiadať o náhradu škody?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

v máji 2018 sme s partnerom kúpili byt. Ja som vybavovala všetky formality. Byt bol krásny v novostavbe a súhlasili sme s kúpou. V máji sa partner stal majiteľom bytu. Slečna nám tvrdila, že byt je 100% stave.

Lenže od novembra 2018 až doteraz začali plesnivieť steny a v byte je smrad. Môj partner je silný alergik a pre neho bývať v takomto byte je nemysliteľné. Museli sme zohnať farbu, s ktorou sa poškodili steny, ale ako tak stiahli plieseň. Musíme byt nanovo vymaľovať.

Máme právo žiadať o náhradu škody?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite máte právo na náhradu všetkého, čo ste vynaložili na odstránenie tohto problému. Ak tento problém vznikol v dôsledku stavebnej činnosti developera ibaže ku vzniku plesní ste prispeli vy.

Okrem toho je možné žiadať prípadne iné nároky spôsobené poškodením zdravia Vášho partnera (náhrada straty zárobku, náklady na liečenie a pod.).

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu