Nebohá nechala po sebe iba dlhy. Môžu sa deti vzdať dedičstva?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom dlhov po nebohej, ktorá zomrela pred 5 rokmi v zahraničí. Na Slovensku sa to nikde asi ešte nehlásilo. Ale už sa to chystajú ukončiť, keďže nedávno dostali papiere o úmrtí.

Bola bez majetku s pozastavenou podnikateľskou činnosťou a ponechala za sebou len dlhy.

Tie dlhy prejdú na jej deti?

Alebo sa vedia vzdať dedičstva, keďže ani jedna z dcér to nemá ako zaplatiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý večer,

u notára po poučení o možnosti odmietnuť dedičstvo je potrebné oznámiť notárovi, že odmietate dedičstvo (nie, že sa vzdávate!).

Ak má odmietajúci dedič deti, tak aj za tieto deti odmietate dedičstvo.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu