Pes pohryzol pána, ktorý nosil letáky. Musí majiteľ psa znášať náklady s vyšetrením psa?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Náš pes pohryzol pána, ktorý roznášal letáky. Pes je pravidelne očkovaný a bol za zamknutou bránou. Schránka na listy a noviny je asi meter od brány smerom do ulice. Na bráne je upozornenie, že sa tam nachádza pes. Pán si ale aj tak zmyslel, že letáky prestrčí ponad bránu do dvora. To sa nášmu psovi vôbec nepáčilo a zahryzol mu do ruky.

Je aj v takomto prípade možné, že my ako majitelia psa máme starosti s tým, ze musíme navštíviť veterinára kvôli vyšetreniu a za toto vyšetrenie platiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na vhadzovanie letákov slúži na to určená a inštalovaná schránka, ktorá je presne aj na ten účel, že napr. pes nerozhryzie zásielku alebo nezmokne v daždi a pod.

Ak porušil poštový zákon, musí znášať dôsledky sám a ak Vám v dôsledku toho vznikli náklady, tak buď si ich uplatňujte od spoločnosti, ktorá ho zamestnávala na tento účel alebo od Slovenskej pošty.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu