Poradíte nám ohľadom vysporiadania pozemku?

Zodpovedané
15. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Snažíme sa vysporiadať pozemok pod rodičovským domom a aj dve záhrady pri ňom. Problém je však v tom, že na pozemku je viacero vlastníkov a exekúcia. S vlastníkmi nemáme problém sa dohodnúť. Len u pani, čo má exekúcie konkrétne u štyroch exekútorov nevieme ako postupovať.

Od ostatných vlastníkov si podiely odkúpime.

Dá sa v tomto prípade použiť napr. vydržanie?

Pani tam má pár m2, ale veľmi nám to celé exekúcia komplikuje.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam osloviť súdneho exekútora, ktorý je na liste vlastníctva ako prvý v poradí a Vy ako oprávnená z predkupného práva viete požiadať exekútora, aby Vás vyzval pred dražbou na uplatnenie predkupného práva.

Ale len prvého v poradí.

Ak by Vám to previedol druhý alebo tretí v poradí, nezbavíte sa exekúcií zapísaných na liste vlastníctva v neprospech tejto osoby.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu