Používame cookies. Viac informácií tu. OK
Zodpovedané

Poradíte ohľadom nároku na dovolenku v novom zamestnaní?

30. apr 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom nároku na dovolenku po 60 dňoch v novom zamestnaní.

Jedná sa o 2 mesiace alebo o odpracované pracovné dni?

Ďakujem

Dobrý deň,

Zákonník práce v § 101 definuje odpracovaný deň nasledovne:
Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny. Časti zmien odpracované v rôznych dňoch sa nesčítajú.

To znamená, že 60 dní musíte prísť do práce, aby Vám vznikol nárok na dovolenku alebo jej pomernú časť.


S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu