Potrebujem papier o zverení deti, keď idem s nimi na dovolenku?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

v lete idem na dovolenku s deťmi, ktoré mám súdne zverené do mojej opatery a som ich jediným zákonnym zástupcom. Deti sa volajú po ich otcovi.

Ak ich chcem zobrať do zahraničia na dovolenku potrebujem papier zo súdu o zverení deti do mojej opatery so sebou?

Ak áno, je potrebné ho mať preložený?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

keďže ide o právo iných štátov, odporúčam Vám navštíviť webovú stránku Ministerstva zahraničných vecí, kde takéto usmernenie je, alebo kontaktovať priamo telefonicky.

Nezabudnite však nadiktovať všetky štáty, cez ktoré budete prechádzať, a nie len cieľovú destináciu ibaže idete letecky zo Slovenska.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu