Vraj môj plot zasahuje na susedov pozemok. Ako postupovať?

Zodpovedané
22. sep 2019

Dobrý večer,

mala by som otázku ohľadom oplotenia pozemku. Dnes má navštívil sused, vraj môj plot zasahuje na jeho pozemok. Dom sme kúpili pred štyrmi rokmi a ten plot tam už stál.

Aký by mal byť postup?

Mal by si to dať sused vymerať geodetom?

Kto má platiť geodeta?

Sused povedal, že vybavíme geodeta, ktorý to vymeria a zaplatíme to na polovicu. Alebo ma poženie na súd.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v takýchto prípadoch je potrebné objednať si služby geodeta, ktorý Vám presne povie, kde sú hranice Vášho pozemku.

A ak oplotenie je postavené na Vašom pozemku, tak to oznámte susedovi písomne s tým, že ak nesúhlasí, nech sa obráti na súd.

Ak ale Váš plot presahuje na jeho pozemok, všetko je vecou dohody so susedom. Či už odkúpite tú jeho časť, alebo posuniete plot.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu