Ako mám riešiť vzťah, v ktorom partner odmieta sex?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

mám partnera, s ktorým žijem 2,5 roka. Máme spolu 10 mesačného syna. Nemáme žiadne vzťahové problémy, až na sex. Celé to trvá vyše 10 mesiacov.

Nazvala by som to boj o sex. Pred otehotnením sme mali sex každý deň, no teraz horko ťažko raz za mesiac. Vyskúšala som už asi všetko. Častokrát som skončila odmietnutá. Aj sme sa o tom rozprávali. Povedal, že je unavený z práce a že nemá iný vzťah. Vraj ma miluje a aj našu rodinu. Dala som mu čas na oddych, ale skončilo to rovnako odmietnutím. Potom tvrdil, že kvôli deťom. Ale aj keď deti spia, tak sa nič nedeje.

Taktiež som sa pýtala, či sa mu páčim a či ho priťahujem. Jeho odpoveď bola, že sa nemusím báť, že sa nič nezmenilo. Pre mňa sa zmenilo veľa. Teraz riešime otázku svadby a ja neviem, či sa tým niečo zmení a či chcem byť v takom manželstve. Mám strach z ďalšieho odmietnutia.

Ako to mám riešiť?

Stratil o mňa záujem, pretože som na materskej?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite ite nie je ok, že partner odmieta sex. Ak máte vo vzťahu problém, treba ho riešiť pred uzavretím manželstva.

Vášmu manželovi do hlavy nevidím. Skúste sa otvorene pozhovárať, alebo vyhľadať odbornú pomoc. Nemyslím si, že by to bolo materskou dovolenkou. Skôr mi napadá, že či nebol náhodou partner pri pôrode?

Muži z toho majú niekedy traumu spojenú aj s nechuťou na sex. To je však len dohad.

V každom prípade hľadajte príčinu a snažte sa ju odstrániť.

Prajem úspešné nájdenie a vyriešenie problému.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com