Ako reagovať na nadávky od manžela?

Zodpovedané
2. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho manžela. Keď je nervózny, tak nadáva na mňa a aj aj kvôli deťom. Aj ma napadol. Hovorí, že som retardovaná, nadáva mi, uráža ma a potom povie, že ma ľúbi.

Ako mám reagovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

psychické týranie a náladovosť muža môže mať veľmi silný vplyv na Vašu sebahodnotu a prežívanie. Nikto si nezaslúži bez pochopenia takáto urážky.

Skúste preskúmať, či keď hovorí, že Vás ľúbi je úprimný a hlavne teda aj ochotný so svojím správaním niečo robiť. Ak je schopný si uvedomiť, že Vám ubližuje a že to nechce, že ho to mrzí a začne na sebe pracovať, je šanca, že Váš vzťah sa zlepší.

Ak to odbije s tým, že je to Vaša chyba, a Váš problém, bol by som obozretný a skôr uvažoval nad tým, či chcete v takom ubližujúcom vzťahu zotrvávať.

Určite je základom nastaviť si hranice toho, čo už nechcete trpieť a komunikovať to s ním. Povedať mu ako sa správa a čo to vo Vás vyvoláva a podľa jeho reakcie následne zvážiť párovú terapiu či iné rozvíjanie vzťahu alebo rozchod.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/