Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako žiť vo vzťahu, v ktorom chýba sex?

Zodpovedané
3. máj 2019

Dobrý deň,

s priateľom sme spolu 5 rokov. Všetko bolo od začiatku super, veľmi sme si rozumeli a stále sme mali program, výlety, kino, večera.

Od obdobia ako sme začali spolu bývať, všetko sa zmenilo. Sú to už viac ako 2 roky a my sa nevieme pohnúť ďalej. Priateľ by chcel dieťa, ale ja nie som si zatiaľ istá. Stále má veľa práce, či už doma alebo v práci. Nemá na na mňa čas a nespíme spolu. Máme aj tri mesiace pauzu od sexu a potom zase dlho nič. Najviac sme boli bez sexu 6 mesiacov.

Keď to chcem riešiť, tak sa priateľ hnevá. Vraj sa to časom zlepší. Keď som sa ho opýtala, či ho ešte priťahujem, tak odpovedal áno. Nerád so o tom rozpráva. Naposledy to celé zvalil na mňa, vraj ja si mám nájsť odbornú pomoc, lebo problém vidím iba ja. Podľa neho je všetko v poriadku.

Povedal, že on je duševne a psychicky natoľko vyspelý, že sex nepotrebuje k životu. Ja sex potrebujem. V poslednej dobe som z tohto nervózna a napätie ma unavuje.

Ako sa s tým mám vyrovnať a ako mám s priateľom komunikovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

sex vo vzťahu je rovnako dôležitý ako láska, úcta, porozumenie.

Mnohí sexuológovia tvrdia, že zdravý sexuálny život je minimálne dvakrát do týždňa. Ja som vždy za rozhovor. Odporúčam s priateľom sa vážne porozprávať o vašej potrebe, o tom, aké je to pre vás dôležité.

Sex a intímny život nie je o vyspelosti. Je to prirodzená súčasť života. Každý však potrebuje sex alebo pohlavný styk v rôznych intervaloch. Vo vzťahu len treba nájsť taký kompromis, aby ste boli spokojní obaja.

S priateľom si pohovorte o vašej potrebe, o tom ako ju možno naplniť z jeho strany, či je to vôbec možné.
Ak ste predtým fungovali pre vás vyhovujúcim spôsobom, treba sa pozrieť aj na to, či sa niečo nestalo, čo by mohlo byť príčinou tejto zmeny. A riešiť to. Či už samy alebo s odborníkom. Riešiť to však musíte obaja.

S priateľom komunikujte otvorene a upozornite na dôležitosť problému.

Prajem nájdenie úspešného kompromisu.


Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com