Často myslím na smrť. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
11. mar 2021

Dobrý deň,

liečim sa na paranoidnú schizofréniu a poctivo beriem lieky. Mám však problém - často myslím na smrť a aj uvažujem ako to urobiť. Lieky, okno, opasok, ale nedokážem to urobiť, lebo mám priateľa a on ma veľmi miluje a aj ja jeho. Nechcem byť sebecká, aby kvôli mne trpel. Ale bojím sa skratu.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

je ťažké žiť s duševným ochorením, a oceňujem Váš poctivý prístup k farmakoterapii, ako aj náhľad nad stratou, ktorú by ste spôsobili svojmu priateľovi.

Váš život má cenu a oplatí sa ho žiť.

Odporúčam Vám vyhľadať klinického psychológa, mnoho z nich pracuje aj na poisťovňu, a popri farmakoterapii sa "liečiť" aj psychoterapiou. Podľa môjho názoru je takéto kombinovaná liečba najlepšou cestou viesť spokojnejší život, s ochorením, či bez.

Môžeme dohodnúť, že kým si niekoho nájdete sa mi môžete kedykoľvek ozvať, ak by ste reálne zvažovala si ublížiť a potrebovala podporu.

Rovnako existuje https://linkanezabudka.sk/, kde by sa môžete spojiť s odborníkom 24 hodín 7 dní.

S pozdravom

Andrej Naščák

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/