Hovorí človek pravdu, keď je triezvy?

Zodpovedané
29. mar 2021

Dobrý deň,

nedávno sme mali svadbu a môj muž, ktorý nie je zvyknutý piť, sa opil a vykričal mi také veci, z ktorých doteraz nemôžem kľudne spávať. Ide o to, že keď je triezvy, tak mi veľmi často vyznáva lásku. Hovorí mi samé krásne veci a ako veľmi je šťastný, že je so mnou. Ale teraz, keď sa opil, z ničoho nič začal na mňa kričať, že medzi nami je koniec, že ľutuje celú svadbu a že sa chce rozviesť a už nikdy viac ma nechce vidieť.

Na druhý deň sa mi však ospravedlnil a povedal, že ho to veľmi mrzí a že to proste prehnal s alkoholom. Ide o to, že sa hovorí, že keď je človek opitý, tak hovorí iba pravdu.

Od vtedy na to neviem prestať myslieť.

Kde je pravda?

Hovorí mi pravdu, keď je triezvy alebo vtedy, keď si vypije?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že opitý človek hovorí iba pravdu. Často ľudia pod vplyvom alkoholu hovoria veci, ktoré si vlastne nemyslia, akurát sa pod vplyvom silných emócií vyjadria, často veľmi necitlivo a nemajú niekedy reálnu súvislosť s Vašim vzťahom a s dlhodobými pocitmi voči Vám.

Je možné, že Váš muž má aj takéto temnejšie pocity v sebe, ale je otázka, ktoré sú silnejšie a ktorým dáva prednosť vo svojom správaní z dlhodobého hľadiska.
Ako bytosti sme zložitejší ako len zjednodušená forma hrubých emócií ovplyvnených alkoholom.
Každý človek sa vyvíja a postupne rastie aj do plného láskyplného vzťahu, je to beh na dlhú trať.

Samozrejme ak by sa toto opakovalo, bol by to veľmi silný signál, že treba niečo robiť so vzťahom, ako aj s problémom pitia alkoholu.

Určite Vašemu vzťahu len pomôže, ak by ste vyhľadali párového psychoterapeuta a vyjasnili si celú situáciu a vaše pocity v nej.

Prajem Vám šťastné a živé manželstvo, v ktorom spolu budete rásť a podporovať sa aj ťažkých momentoch a pocitoch.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/