Mám si podľa Vás požiadať o zverenie syna do opatery?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám 8 mesačného syna a jeho otec je riadne uvedený na rodnom liste. Stará sa o neho, kupuje mu čo treba. Sme zasnúbení, ale napriek prstienku sa k svadbe zrejme nikdy nedostaneme.

Mám aj takmer dospelú dcéru z predošlého vzťahu a vzťahy medzi nimi sú občas riadne zlé. To má odrádza od svadby a spoločného života. Takto deti vychovávam sama a partner žije s matkou v ich byte.

Blízki mi radia, aby som si požiadala o zverenie malého do výchovy a aby som si riadne papierovo vyriešila otázku výživného. Partner mi dáva peniaze ako kedy a toľko, koľko momentálne má. Nikdy to nie je pravidelne a nikdy nie je pevná suma.

Som na rodičovskom príspevku a žijem v prenajatom byte.

Mám si podľa Vás dať súdom určiť výživné a zveriť syna do opatery?

Mohol by mi partner v prípade nášho rozchodu vziať syna?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň
,
ak to tak cítite spravte tak a budete mať istotu.

V prípade rozchodu by si mohol vziať syna a požiadať o zverenie jemu, to však musí odobriť súd, takže sa k tomu budete musieť vyjadriť aj vy.

Rovnako je to v podstate aj teraz. Vy máte malého požiadate o zverenie a on sa k tomu vyjadrí, následne súd rozhodne.

Keď však nežijeme v jednej domácnosti ako partneri, tak je dobré mať veci ošetrené
.
Prajem všetko dobré

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com