Manžel chce odo mňa po sexuálnej stránke veci, ktoré sú pre mňa náročné, nesplniteľné. Čo mám robiť?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

mám pocit, že som v slepej uličke a neviem ako ďalej.

S manželom sme spolu viac ako 10 rokov, máme dve úžasné deti, svojho manžela a rodinu nadovšetko milujem ale i tak som v koncoch. Brali sme sa pomerne mladí, v podstate všetko bolo ako tak v poriadku.

Som človek, ktorý o sexe veľa nenahovorí. Keď som mala pätnásť bola som nútená robiť veci, ktoré som nechcela a manželovi som o tej časti svojho života, znásilnení a psychickom týraní povedala. Nechcela som mať pred ním tajomstvá. Vedel o mne všetko, bol pozorný, milý, jemný ale v poslednej dobe sa veci zmenili.

Manžel dlhodobo pracuje turnusovo v zahraničí a domov chodí pomerne na krátko. Vyžaduje odo mňa každodenný sex a najlepšie aspoň 2x do dňa. Osobne chápem, že mu v práci táto časť vzťahu chýba, aj on mne chýba aj po sexuálnej stránke, ale mám pocit, že som k tomu nútená a strácam záujem o sex samotný. Žiada odo mňa neustále rozhovory o sexe a intímnostiach. Chce análny sex, ktorý odmietam, neuveriteľne sa mi to protiví.

Vieme sa s manželom rozprávať o všeličom, vždy to tak bolo, ale teraz mam pocit, že sex je jediná téma, ktorá ho zaujíma. Chce odo mňa po sexuálnej stránke veci, ktoré sú pre mňa náročné a nesplniteľné. Pripomína mi to obdobie, na ktoré by som najradšej zabudla. Zakaždým keď sa mu snažím vysvetliť ako sa cítim, otočí to proti mne a mám pocit, že to vôbec nechápe. Potom sa cítim ako najhorší človek na svete. Už neviem, ako s ním rozprávať a vysvetliť mu, že iba potrebujem trochu pochopenia a opory od neho. Milujem ho, ale je to ťažké a ja neviem ako ďalej.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Diskusia je zavádzajúca
Je možné, že diskusia obsahuje príspevky, ktoré sú zavádzajúce (obsahujú klamlivé informácie alebo úmyselne poupravené fakty) a sú vytvorené za účelom manipulácie alebo šírenia strachu a paniky.

Dobrý deň,

keďže sa vo Vás stále otvárajú pocity z obdobia, na ktoré by ste najradšej zabudla bolo by namieste zvážiť dlhodobú psychoterapiu, kde by ste sa s Vašim znásilnením a vplyvom na Vašu sebahodnotu, sexuálny život a všeobecne Vás ako osobu mohla ešte plnšie vyrovnať.

Táto cesta by Vám mohla byť následne prospešná aj v zvládaní nárokov Vašeho manžela na sexuálny život. Nemyslím, tým teraz, že budete schopná robiť veci, ktoré nechcete, ale naopak byť schopná - bez straty sebapodpory - určiť svoje hranice a komunikovať s ním o tom, aj keď by chcel chyby otočiť len na Vás. Jednoducho aby ste sa nemusela cítiť ako najhorší človek na svete, len preto, že odmietate realizovať jeho sexuálne predstavy.

Jednou z možností je pochopiteľne aj párová terapia, kde by ste si mohli v bezpečnom prostredí vypovedať Vaše pocity a zdravo nastaviť komunikáciu, tak aby ste boli obidvaja spokojní. A tiež aby ste sa znova k sebe priblížili vo vzťahovej intimite.

Len málo môžete ovplyvniť, či sa Váš muž vydá na cestu rozvoja a začne chápať svoje sexuálne potreby ako kompenzáciu iného uvoľnenia, uznania, či iného procesu, ktorý stojí za tak častou potrebou. Ale párová terapia by mohla byť dobrým začiatkom.

Každopádne Vám držím palce pri osobnom i párovom rozvoji.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/