Manžel mi vyčíta, že málo zarábam a že on musí chodiť do práce. Čo mám robiť?

Zodpovedané
18. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Manžel mi vyčíta, že zarábam len necelých 400€. Som na materskej a on musí chodiť každé ráno do práce. Vraj sa len starám o malého. Pritom som na celú domácnosť sama.

Po práci očakávam, že príde domov. Ale on radšej sedí v práci pri stole s kolegami, s ktorými je celý deň.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre mnoho mužov je ťažké pochopiť koľko času a energie taká starostlivosť o dieťa a domácnosť vlastne vyžaduje. Chce to dávku zrelosti a mužnosti prijať a oceniť, čo žena vlastne robí a potrebuje od muža.

A z Vašej strany je dôležité to jasne a zrozumiteľne komunikovať smerom k mužovi a nenechať sa dostať do menejcennej pozície, len preto, že menej zarábate.

Komunikovať čo od neho potrebujete, čo cítite keď Vám ešte vyčíta, že málo zarábate, čo cítite keď zostáva v práci dlhšie.

Prípadne si môžete skúsiť si nejaký experiment vo výmene rolí v starostlivosti o domácnosť.
Pomôcť v rozvíjaní smysluplnej komunikácii a tým aj rozvoji pochopenia a vzťahu Vám môže aj párový psychoterapeut.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/